Katedra w Barcelonie Ildefonso Falcones

ISBN: 9788373595385

Published:

Paperback

704 pages


Description

Katedra w Barcelonie  by  Ildefonso Falcones

Katedra w Barcelonie by Ildefonso Falcones
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 704 pages | ISBN: 9788373595385 | 4.14 Mb

Katedra w Barcelonie to napisana z wielkim rozmachem powieść historyczna, fascynująca panorama średniowiecza, przedstawiająca blaski i cienie feudalnej Katalonii. W magicznej scenerii Barcelony rozgrywa się historia wielkich namiętności,MoreKatedra w Barcelonie to napisana z wielkim rozmachem powieść historyczna, fascynująca panorama średniowiecza, przedstawiająca blaski i cienie feudalnej Katalonii.

W magicznej scenerii Barcelony rozgrywa się historia wielkich namiętności, tragicznych miłości, zdrad, spisków i zemsty. Jej fabuła nasuwa porównanie ze słynnymi Filarami Ziemi Kena Folletta, do czego zresztą autor przyznaje się bez ogródek.Akcja książki toczy się w XIV wieku, w dobie religijnych niepokojów, nietolerancji i wojen.

Stolica Księstwa Katalonii, Barcelona, panuje na szlakach handlowych i rozrasta się ku morzu. Mieszkańcy skromnej, ubogiej dzielnicy Ribera, postanawiają własnymi rękami wybudować najwspanialszą i największą na świecie katedrę maryjną - słynny kościół Santa María del MarHistoria budowy splata się z losami Arnaua Estanyola, syna uciekajacego przed okrutnym panem pańszczyźnianego chłopa. Z przymierajacego głodem zbiega Arnau przemieni się w zamoznego patrycjusza, człowieka prawego i szanowanego. Tragarza portowego, żołnierza, bankiera, a potem konsula morskiego.

Żadne pieniadze, honory i zaszczyty nie uchronią go jednak przed niebezpiecznym spiskiem i długimi rekami inkwizycji...Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Katedra w Barcelonie":


elavil.eu

©2012-2015 | DMCA | Contact us